Divné veci

Tieto veľkonočné vajíčka „Stranger Things“ sú plné skrytého významu

Dá sa s istotou povedať, že Stranger Things sa od svojej premiéry na gigante streamovacích služieb stala jednou z najobľúbenejších relácií v televízii. A hitová séria zatiaľ nesklamala svojou najnovšou sezónou. Ale s toľkými skrytými význammi a popkultúrnymi poctami, ktoré sú posiate epizódami, dokonca aj tým najväčším fanúšikom musia chýbať niektoré z týchto neočakávaných veľkonočných vajíčok. Či už ste všetci oboznámení so slávnou záhadou, alebo ste ešte nevideli jedinú epizódu, tieto záludné rady vás okamžite privedú k Netflixu.

Táto scéna vzdala hold starému filmu Winona Ryder
Možno jedna z najpamätnejších scén z najnovšej sezóny Stranger Things je, keď Hopper, Joyce a Murray utečú z ruského väzenia. Tí, ktorí už sledovali túto epizódu, si pravdepodobne všimli tých strašidelných Demogorgonov v obrovských skúmavkách počas tejto intenzívnej scény, však? Je dosť ťažké ich prehliadnuť. Ale to, čo ste možno prehliadli, je, ako tento konkrétny moment odráža úspešný film Alien: Resurrection (1997). A hádajte, kto v tom filme hral?

This Scene Paid Tribute to an Old Winona Ryder Movie

Vo filme Alien: Resurrection si zahral nikto iný ako Joyce Byers z Stranger Things, známa ako Winona Ryder. Dá sa teda povedať, že podobnosti v týchto scénach neboli náhodné.
Eddieho tetovania predznamenali jeho koniec po celú dobu
Eddieho srdcervúcu smrť po uhryznutí Demobatom predznamenalo jedno z jeho tetovaní. Ak sa pozriete pozorne, uvidíte, že fanúšik heavy metalu má na ruke vytetovaný malý roj netopierov. Niekoľkí z nás, ktorí si tento detail všimli, keď sa prvýkrát objavil, si to vtedy asi nemysleli. Má tiež kostlivú bábku, o ktorej si myslíme, že predznamenala, že rozptyľuje Demobatov hraním piesne od Metallicy „Master of Puppets“.

Eddie's Tattoos Foreshadowed His Ending All Along

“Master of Puppets” bol vydaný 3. marca 1986. Eddieho smrť nastala okolo 22. marca 1986, takže text sa naučil len za dva týždne.
Skrytý význam vo Willovom vedeckom projekte
Po mnohých špekuláciách a otázkach fanúšikov Duffer Brothers (tvorcovia Stranger Things) a herec Noah Schnapp trvajú na tom, že sexualita Willa Byersa je otvorená interpretácii. Ale vo Willovom vedeckom projekte je potenciálne obrovská stopa. Keď spolu s Eleven kráčajú do triedy, môžete vidieť, že Will nesie plagát o Alanovi Turingovi. Geniálny britský vedec bol otcom modernej výpočtovej techniky a jeho práca prelomila nacistický kódovací stroj Enigma a pomohla spojencom vyhrať druhú svetovú vojnu. A to nie je všetko, na čo si spomína.

The Hidden Meaning in Will's Science Project

Napriek tomu, že pomohol vyhrať vojnu, bol Alan Turing v roku 1952 potrestaný britskou vládou za to, že je gay. Britský premiér Gordon Brown sa ospravedlnil v roku 2009 a kráľovná ho omilostila v roku 2013, takmer 60 rokov po tom, čo si vzal život. Turing si v posledných rokoch konečne získal rešpekt a česť, aké si vždy zaslúžil. Mohol by byť Willov vedecký projekt náznakom jeho osobného života?
Propagovali bratia Dufferovci svoj ďalší projekt – alebo je to náznak?
Bratia Dufferovci potvrdili, že Max je na konci 4. sezóny nažive, no “mozog je mŕtvy, slepý a všetky jej kosti sú zlomené.” Keď je v nemocnici v kóme, Lucas zostáva pri jej posteli a číta si román Stephena Kinga Talizman. Kniha z roku 1984 rozpráva príbeh o chlapcovi, ktorý ide na misiu získať artefakty v snahe zachrániť život svojej matky.

Were the Duffer Brothers Promoting Their Next Project - Or Is This a Hint?

Bratia Dufferovci sú veľkými fanúšikmi Stephena Kinga a práve teraz sú v procese adaptácie Talismana na televízny seriál. Takže máme pocit, že Lucas, ktorý číta túto konkrétnu knihu, je ako malá promo pre ďalší projekt kreatívnych géniov, tak aj náznak toho, čo Lucasa čaká, ak sa rozhodne pomôcť Max vrátiť sa k sebe v ďalšej sezóne.
Eddie nedržal len nejaké staré CD
Pamätáte si, keď sa Eddie prehrabával a hľadal hudbu? Keďže nebol spokojný s Madonnou, Blondie, Davidom Bowiem alebo The Beatles, kričal: “Toto je hudba!” No, kazeta, ktorú držal, keď hovoril, bola albumom britskej heavymetalovej skupiny Iron Maiden z roku 1983, Piece of Mind. Maskotom skupiny bol podivne vyzerajúci zombie démon menom Eddie, ktorý sa objavil na mnohých obaloch albumov a dokonca aj na zadnom krídle skupiny Boeing 747.

Eddie Wasn't Holding up Just Any Old CD

Posádka Stranger Things použila ako názov albumu, tak aj maskota démona (menoval sa Eddie), aby predznamenala udalosti tejto sezóny.
Dustinov kreatívny vstávanie nebola náhoda
Vedeli ste, že Dustinov outfit – ten, ktorý má na sebe vo filme The Upside Down s Eddiem, Steveom, Nancy a Robin – odzrkadľuje oblečenie Jeda Eckerta v Červenom úsvite? Ak ste ešte nevideli Červený úsvit Johna Miliusa, príbeh sleduje pestrú partiu amerických stredoškolákov, ktorí odolávajú okupácii pomocou taktiky partizánskej vojny po tom, čo Sovietsky zväz (a Kuba a Nikaragua) začali tretiu svetovú vojnu inváziou do USA. A náhodou sa stalo, že Patrick Swayze mal v podstate rovnaké oblečenie, aké mal neskôr náš milovaný Dustin.

Dustin's Creative Get-Up Was No Coincidence

Jennifer Grey a mladý Charlie Sheen si v tomto filme z roku 1984 zahrali po boku Patricka Swayzeho z Dirty Dancing.
Tento moment bol veľkonočné vajíčko vo veľkonočnom vajíčku
Keď sa Eddie spýta Max, či má bandasku alebo lyžiarsku masku, ryšavka mu dá masku Michaela Myersa. Nielenže je to jeden z niekoľkých odkazov Stranger Things na Halloween Johna Carpentera (1978), ale je to aj jeho vlastné veľkonočné vajíčko Stranger Things vo veľkonočnom vajíčku, niečo ako ruská bábika. V 2. sezóne mal Max na sebe rovnakú masku Michaela Myersa, aby vystrašil Lucasa, Dustina, Mikea a Willa, zatiaľ čo trikovali v kostýmoch Krotiteľov duchov.

Ďalšie

Leave a Comment